Everything Has Changed !

Hayat kazanmak ve kaybetmek arasında geçen bir serüven gibi.. Hiçbir zaman berabere başlanılmayan küçük oyunlar serüveni.. Kapağında “ I Love Coffee” yazan bir not defterinde başlanılan bir öykünün bir damla kahve içmeden yazılması kadar tezatlarla dolu…

Evet hikaye tam olarak burada başlıyordu aslında.. Kırtasiyeden aldığım not defterine, askerlik hayatım boyunca yazdığım her şeyin ama her şeyin ilk cümleleriydi.. Yazma isteğimin içimde kabarmasına daha fazla engel olamayıp taştığı ilk günlerdi.. Tabi daha sonrasında “hayatın” ne kadar nankör olduğunu gördüğüm ya da görmek zorunda kaldığım günler birbirini takip etti.. Arada sırada kesinlikle ama kesinlikle uzun süre ortadan kaybolun ve etrafınızda kimler kaldığını mutlaka görün.. Bu gerçek hayattaki arkadaşlarınız olabilir.. Günümüz şartlarında sosyal medyanın ciddi anlamda arkadaşlıklar kazandırdığını düşündüğümüzde sanal arkadaşlıklarınız da olabilir.. Kii bazen internet dünyasında tanıştığınız arkadaşlarınız kanlı canlı tanıdığınız arkadaşlarınızdan çok çok çok çok daha iyi olabiliyor..

Askerliğin bana neler kazandırdığı neler kaybettirdiği ve daha bi sürü tespit içeren gerek neşeli gerek hüzünlü yazılar grubunu ara ara paylaşabilirim amaaa not defterimi kesinlikle paylaşmama kararı aldım. Herkes okusun istemiyorum. Okumayı hak eden insan sayısı emin olun çok az.. Onlara haksızlık etmek istemiyorum. Oysa ki not defterini bloga yazmak için tutmuştum.. Her neyse..

Askerlik sürecim ciddi anlamda rahat geçse de askerlik askerliktir.. Evinizin dibinde de yapsanız, o dört duvarın içinde kaldığınız sürece askerlik zordur. Kii ben İzmir’de, Karşıyaka’da çarşının tam göbeğinde yaptım. Öyle dağ tepe karakol beklemedim. Nöbet tuttuğum yer Karşıyaka sahiline sınırdı.. Karşıyaka’da olanlar ya da az çok gezenler için söyleyeyim. Tersanede yaptım askerliğimi internetten de fotoğraflarına bakıp ne kadar merkezi olduğunu görebilirsiniz. Nöbetlerimiz dört saatti. Şimdi saatinize bakın ve bundan sonraki dört saati düşünün.. Hah o dördüncü saatin sonunda benim nöbetim bitiyo işte.. Düşünmek için ne kadar zamanım var hesap edin artık..

Askere 27 yaşında gidince yaşlandığınızı görüyosunuz.. Çünkü ordaki çocuklar 20 yaşında.. Geriye dönüp arkanda bıraktığın çocuğa bi bak istersen dediğiniz an boku yediğiniz an.. Bunu demeyin askere erken gidin.. Zaman ilerledikçe insanların tepkileri, tavırları size karşı duruşları hakkındaki düşünceleriniz daha da netleşiyor. Herkesin notunu vermeye başlıyorsunuz. Gerek UtkaN olarak gerek Bis olarak herkesin notunu fazlasıyla verdim. UtkaN olarak sizi ilgilendirmiyorum tabi burada Bis olarak varım sonuçta.. Bis’in değişmesi gerektiğine kanaat getirdim. Eskisi gibi Güzin Abla Bis’i rüyanızda görürsünüz. Kız düşmanı olarak adımı çıkarmıştınız ya hani.. Az bile yapıyomuşum ! Bundan sonra ağlayacak sızlayacak olan bana gelmesin peşin söylüyorum. Burası ağlama duvarı değil.. Ağlayacak olanlar için adres Kudüs.. Sevgilimden ayrıldım yok bana şöyle yaptı yok bana böyle yaptı diyenler hiç gelmesin az bile yapmış derim.. Kredisi sonsuz olanlar kendini bilir.. İsimlerini böyle bi yazının içinde kirletmek istemiyorum.. Onların yeri çok çok ayrı..

Kısaca özetlersek geri döndüm ama ne kadar kalırım bilmiyorum.. Blog falan bitmiş zaten.. Sosyal medyanın diğer kolları daha aktif.. Birinceses’i yok edip yeni bi kimlikle yepyeni denizlere yelken açabilirim.. ( Yazar burda askerliğini denizci olarak yaptığını vurguluyor )

Tesptileri yazcam merak etmeyin.. Hadi aşırı öptüm !

12 yorum:

Elysion dedi ki...

Hoşgeldin Bis ( ben seni bis olarak tanıdım )
Güzin abla bis i özleyecegim ne yalan söyliyim :D olsun ya ben bu bis i de sevdim.

banu dedi ki...

Bomba gibi dönmek diye buna diyolar heralde :D az ötede oynayım da başıma bi iş gelmesin :D patlar falan mazallah :D

Bir İnce Ses dedi ki...

Ben seninle konuşmuş muydum ya ? Hatırlayamadım şimdi :)

Bir İnce Ses dedi ki...

Sen gel kaçmaaaa :)

Elysion dedi ki...

Eski rumuzum lily idi.

Bir İnce Ses dedi ki...

Hah tamam şimdi oldu :)

Milena dedi ki...

Hoşgeldin kardeşim
Sen izmire geldin ben taşındım nasıl iş bu böyle anlamadım ama çok şanslısın efsane bir yerde yaptın askerliğini ve yine bekar döndün dimi senden ümidimi kestim kescem artık bak iyiki geldin ama buralar fena bozdu cidden olsun hiç olmasa mail atarım ben sana

çokomell dedi ki...

Sen gidersen Bis ve tespitleri olmayacak mı ? bu olabilemez.

Bir İnce Ses dedi ki...

İyi haberlerini bekliyorum ablacım :)

Bir İnce Ses dedi ki...

Olduğu kadar olmadığı kader diyelim artık :)

Fikriye dedi ki...

:)) Hoş geldin BİScan. Bir zamanlar gitmiş ve bloga geri dönmüş bir insan olarak buranın vazgeçilmesi zor bir yer olduğunu bizzat deneyimlemiş olduğum için ara ara blogunu yokluyordum :)) Bu akşam da bir bakayım dedim ve burdasın. Çok ama çok sevindim cidden. Sen yokken ben de eski blogumu kapattım , gerçek ismimle bir blog açtım :)) Sevgiyle öpüyorum...

Bir İnce Ses dedi ki...

@Fikriye : eski bi okurumun, arkadaşımın tekrar burda olduğunu bilmek ve beni hatırlamasını görmek beni çok sevindirdi. Ama bari kim olduğunu da söyleseydin. Çatlarım meraktan :) mail at bari :)
birinceses@gmail.com