Vasiyetimdir !

2010 yılının Ağustos ayından bu zamana kadar yeri geldi güldük, sevindik, mutlu olduk yeri geldi üzüldük, kırıldık hatta bazen ağladık. Evet biz de insanız yani ağlayabiliyoruz. Sigara içiyor olsam gider sigara içerdim.. Neyse.. Aradan geçen yaklaşık 4,5 yıl içinde zaman zaman blogu bırakmaya yeltendim. Bu yazıyı okuyabildiğinize göre ne kadar beceriksiz biri olduğumu anladığınızı umuyorum. Artık zamanı geldi.. Blogu tamamen bırakır mıyım bilmiyorum ama bi süre ara vereceğim kesin.. Bir anlık sinirim, bir anlık inadım uğruna ani bi karar almak zorunda kaldım ki bu tarz kararlarım her zaman başıma iş açmıştır. Her neyse.. Ben askere gidiyorum arkadaşlar.. Bir moda ikonu olarak o kat kat elbiselerle, botlarla yaşayamayacağımı hissetmiş olacaklar ki gemilerde talim var bahriyeli Bis'im var..Zaten bana yeşil tonları pek yakışmaz.. Önümüzde ki günlerde teslim olmayı beklerken 2. celbe kaldım. Kısaca Aralık'ta gidiyorum.. Biriciğiniz, canınız, ciğeriniz, Bis'iniz askere gidiyor.. Tecilimi bozduğumu söylediğimde kimse inanmamış olsa da ki buna ailem de dahil çok garip tepkiler aldım. Bi kısım insanlar benim ancak ve ancak evleneceğim için askere gidiyor olduğumu düşünse de böyle bi olay yok arkadaşlar bunlara inanmayın.. Ben askere gidene kadar kesin savaş çıkar dediğim arkadaşlar umarım ne kadar doğrucu bi insan olduğumu anlamışsınızdır. Ee gel gelelim şu vasiyet işine.. Sonuçta askere gidiyoruz, gidipte dönmemek var.. Sonuçta herkes savaşta ölmüyo değil mi.. Başımıza her şey gelebilir..

Can dostum.. Blogumu bilen çok az kişiden birisin.. Evdekilere her ne kadar dalga amaçlı söylesem de eğer bu yazıyı okursan yazdıklarımı yerine getirmeye çalış.. En azından dene.. İş ciddiye binince insan neresinden başlayacak onu bile bilmiyor aslında.. 12 yıldır birbirimize kardeş olduk.. Beraber güldük beraber üzüldük.. Son zamanlarda yaşadıklarımızı görünce birbirimizi kaybetmememiz gerektiğini bi kez daha anladım.. Sana ne desem az gelir sen de ne yapsan az yaptım dersin biliyorum.. Ola ki bu yazdığım son yazı oldu.. Elinden geldiğince annemi yalnız bırakma.. Tek çocuk olmanın da böyle bi sıkıntısı var işte.. Sen gidince geriye kimse kalmıyo.. Annem, eşini de çok sever biliyosun.. İlk gördüğünden beri sanki kendi gelini gibi sevdi.. Öyle arada bir gelirken o pazarın kurulduğu sokak var ya bizim evin altındaki caddede.. Hah o köşede bi fırın var.. Annem oranın küncülü susamlı ekmeğini çok sever.. Babam desen acısını içinde yaşar biliyorum.. İçten içe ağlar o.. Hatta annem çok ağlıyo diye kızabilir de.. Babam evde çok duramaz çalışmaya alışmıştır.. Daha fazla çalışmasını gerektirecek çok bi şey kalmıyo.. Satsın her şeyi sessiz sakin bi yerden müstakil bi ev alsın.. Annemle orda bahçe işiyle falan uğraşsınlar zaman geçirsinler.. Yusuf dedem haberleri dinler ondan saklayamazsınız.. Dedem beni çok sever.. Son kazamızda benim halimi görünce çok ağlamıştı.. Dedeme dikkat edin, ilaçlarını ihmal etmesin.. Ananemin kalbi, tansiyonu, şekeri her şeyi var mübarek.. Başlarda söylemeyin ya da söylememeye çalışın ne bileyim işte bi şeyler yapın.. Yanında biri hep olsun.. Ailenin diğer fertlerine gelirsek onlar biraz daha güçlü biliyorum.. Hepsini çok sevdiğimi söyle.. Sizi de unutmadım tabi.. Ben daha sizin oğlanı büyütecektim.. Biraz erken oldu bu ayrılık.. Onun için bi oğlun olursa adını Utkan koy.. Ama yengeye de sor koyalım mı diye sonra bi aile faciası yaşanmasın.. Ama yanında bi Utkan olsun hep, iyi gelir :)  Arkadaşlara gelirseeeekk.. Son olayları biliyosun zaten.. Arkadaşlar üzerindeki etkim, gücüm ne bileyim artık kimseyi korumak, kollamak istemiyorum.. Destek olmak istediğim, yanlış adımlar atmasını istemediğim arkadaşlarım elbette var ama hepimiz büyüdük artık.. Geçen sana bi şey söyleyeceğim ama kızmak yok demesi bile garip geldi bana.. Ya da sana dönüp, bunu yaparsam Utkan bana kızar demesi.. Bu son zamanlarda kafam çok karıştı.. Ama sen yine de sıkıntıya düşenin elini bırakma... Gel gelelim özel isteklerimeee...


Şimdi öldük gittik yapacak bi şey yok.. Allah rahmet eylesin.. Beni sakın ola şehitler mezarlığı gibi bi yere gömmeyin.. Ben öyle özel hazırlanmış yerleri sevmem.. Yarın bi gün eşimizle dostumuzla mezarımız yakın olsun.. Sağlam kalan organım olursa bağışlayın, yazıktır toprağın altında çürümesin.. Mezarımı güzel bi mermerden yaptırın siyah olsun.. Karizmatik durur hemen belli olur yeri.. Mezarıma gül dikin.. Ben gülü severim.. Bakarsın evli nişanlı bi çift geçer.. Sevdiğine koparıp versin çocuk.. Haa bi de yanına bi fanus koyun içine de bi paket sigarayla kibrit koy.. Çakmak koyma çalarlar.. Sigaranın muhabbeti güzel oluyo.. Sen gelirken çay da getir.. Çay sigara yaparız.. Haberciler falan fotoğraf isterse son çektirdiğim takım elbiseli olan vesikalık fotoğrafımı verin.. Evde gençlik yıllarımdan kalma bi şeyler var onları saklayın.. Helvayı fıstıklı yapın.. Cevizli olmasın biliyosun ben tatlıda ceviz pek sevmem.. Üçüme tava, kırkıma kavurma yaptırın.. Eti bol pilavı az olsun. Cimrilik etmeyin.. İlk bayramımda da yemek verin.. Yemeğin yanında tatlı da verin, bayram günü millet tatlısız gitmesin.. İlk doğum günümde de oyuncak, kıyafet falan alın çocuk esirgeme kurumuna gidin.. Sevinsin çocuklar sevaptır.. Biz gülmedik onlar gülsün bari..

Sizi unuttum sanmayın sayın seyirciler sizin için de bi şeyler hazırladım :)

Leah  : Kankam ! Senle son zamanlarda çok dertleştik.. İstanbul görüşmemizden sonra hayatımızda ne kazalar ne ilginçlikler yaşadık.. Ama yılmadık yıkılmadık.. En kısa zamanda düğününde göbek at artık :)

Gizem : Bacım sen ne alemdesin nerelerdesin bilmiyorum. Bir dönem ilişkilerini takip edemiyodum. Şu an sıkıntılı bi yerde olduğunu biliyorum. Umarım evlenmişsindir. Evlenmediysen evlen çık ordan :)

Gözde & Emre : Güzel insanlar.. Güzel sohbetiniz, muhabbetiniz hala o günkü gibi aklımda.. Sizi tanıdığım için çok çok çok mutluyum.. Tek pişmanlığım o gün fotoğraf çektirememiş olmamız.. Sizi de artık çok yakında evli, mutlu, çocuklu olarak aramızda görmek isteriz :)

Bi dost : Oku oku nereye kadar.. Yaşını başını da aldın.. Bence okurken evlenebilirsin.. Hatta çocuk da yapabilirsin.. Hayır böyle giderse çocuğun olmayacak ondan şey ediyorum tamam mı tatlı qıs ;)

Özgecan : Geçen gün seni kandırmak istemezdim ama dediğim gibi çok hevesli sordun.. Dikkat et kendine o ayak daha fazla dayanmaz :)

Melodram : Blogda ki en eski arkadaşlarımdan birisin.. Senin için ne yazabilirim, ne söyleyebilirim bilmiyorum. Çok şey paylaştık seninle.. Ankara'ya gelişlerim sırasında senin orada olamayışın yüzünden bir türlü görüşme fırsatımız olmadı. Son yazına ithafen artık bu kez olsun diyorum :)

Sed : Hep beraber yediğimiz dürümü de cheesecake'i de unutmadım ve tabi ki beni alıp Sephora'ya götürmenizi de.. Tatlı metro maceran da hala aklımda.. Sanırım hala yol gözlüyosun.. Mutluluk her istediğimizde gelmiyo napalım :)

Minikkuş : Sen kalk küçücük bi çocuğu al büyücük bi kızın içine koy, Minikkuş olsun.. O da yetmesin matruşka misali içini açınca bi minikkuş daha çıksın, Ela olsun.. Sonra biz sevelim, sevinelim falan.. Ela fiziksel olarak Erman enişteye benzese de bence hal ve hareketleri sana benzeyecek.. Öyle hissediyorum nedense.. Görüşmeyi çok isteyip başaramasak da farzedelim ki görüştük.. Çok mutlu olun tamam mı :)

Betwinus (Gizem) : Ben hamarat kızları her zaman çok sevmişimdir.. Bi de böyle candan geldin sen bana.. Sebebini bilmiyorum.. Fotoğraflar yalan söylemez diyelim.. Kanayan yaraya parmak basmak istiyorum yalnız.. Herkes sizi 2,5 kişi olarak görmek istiyo artık.. Şaka bi yana senden çok iyi kız annesi olur.. Niye kız dersen.. Böyle nası diyim.. Bi naif, bi kimseyi kıramaz, pamuk kalpli biri gibi duruyosun.. Erkek olur diyemiyorum :)  Daha önceki tespitlerimiz şaşmadı.. En yakın örneklerimiz Minikkuş ve Seval.. Bu gözler asla yanılmaz ;) Haa bi de bebek olursa yırtık pantolon giyme.. Allah muhafaza hasta olursun :)

Swlblog : Seval hanım sizi unuttum sanmayın.. Diyet diyet dedin bi şey yemedin gözümden kaçtı sanma.. Hayır ben çocuk 3,5 kilo doğar dedim diye inat mı yaptın naptın bilmiyorum ki.. Eskiden doktor mu vardı.. Ben sana ye diyorum sen doktoru dinleyip yemiyosun.. Burda yılların tecrübesi var.. Oğlan 3 kilo doğarsa 3,5 doğmuş gibi sayarım haberin olsun :)

Wearasmile : Ahsen !! O kadar elbise yaptın da bi Bis gömleği yapmadın.. Yazdım bunu.. Hayır yani sen de boyfriend shirt yapardın nolurdu yani.. Zaten kızlar hep erkek reyonundan giyiniyo.. Bari ben öldükten sonra yap da anısı olsun :)

Lulucum : Biliyosun seni de Alpcan'ı da çok severim.. Hele o içinde ki yaşam enerjisi yok mu.. Hayatın her anından kendine bi şekilde pay çıkarmayı çok iyi biliyosun.. İnsanın senin yanında mutsuz olması nerdeyse imkansız.. Yüzündeki gülümseme hiç kaybolmasın olur mu :)

Nagehan : Öyle bi koca karşına hiç çıkmıcak.. Dost acı söyler.. Sen seviyeyi biraz daha düşür bence.. Hani ne bileyim hayır işleri organize etme.. Arada bi fakir fukara sevindir mesela :p

Şirvan : Yıllardan beri anonim anonim takip ettin beni.. Ben senin her yazını okumaya çalışsam da sen benim her yazımı okudun biliyorum.. Bi keresinde yazımı okurken ağladığını bile hatırlıyorum. Bi daha ağlama olur mu :)

Lazanya : Sen blogu, Twitter'ı, Instagram'ı ne bileyim artık sosyal medyada neyin varsa hepsini kapat.. Evlenene kadar açma.. Sonra evlenince eşinle ortak bi Facebook açın.. Ben senin sözüne inanmaya başladım artık. Ne zaman güzel giden bi şeyi bloga yazsan yerle bir oluyo.. İyi bi kalbin var hakettiğini bulursun umarım :)

Kitap Gibi Sessiz : Galiba mutluluğu en çok hak edenlerden biri de sensin.. Ne desem ne yazsam senin için bilmiyorum. Bi şeyler yazmak isteyip de tıkandığım anlardan birini yaşıyoruz.. Haa aklıma gelmişken saçlar yakıştı :)

Mia :  Sen iyiden iyiye bıraktın blogu gözümüzden kaçıyor sanma.. Anca gezip tozuyosun.. Bence sen bi kozmetik dükkanı falan aç :)

J'aime le Panda : Bence sen bu okulu falan çok dert etme.. Güzel fotoğraf çekiyosun.. Düğün fotoğrafı işine gir.. Çok güzel para var o işte.. Mühendis olup napcan.. Ben oldum da noldu.. Hem bakarsın fotoğraf çekerken damadın yakışıklı bi arkadaşı çıkar bi şey olur ne bileyim :)

Witchie Of Stars : Hayatımda aldığım ilk kartpostal senden gelendi.. Görünce nası şaşırmıştım anlatamam.. Leah ile beraber gönderdiğinizde daha çok şaşırmıştım tamam itiraf ediyorum :) Hepsini özenle saklıyorum.. Böyle şeyleri görünce seviniyorum napayım yani suç mu :)

Seveasyfit : Sen zayıflayayım, yok göbeğim böyle olsun, bacağım şöyle olsun derken evde kalacaksın benden söylemesi.. Bunları defalarca anlattık.. Elmaylan anlattık, armudunan anlattık dedik ki kız dediğin biraz etli butlu olur.. Yok arkadaş yok.. Siz daha burnunuzun dikine gidin..

Zuhal Varol : O Amerikan ellerinde ingilizce uğruna neler çekiyosun farkındayım.. Elimden gelse sana burdan kebaplar, adanalar, urfalar yaptırıp gönderecem ama olmuyor.. Ortasından sıkılmış diş macunu gibi olmadan kaç gel yaban ellerden :)

Canan : Son paylaşımlardan anladığım kadarıyla 180 derece bi dönüş olmuş sanki ama o kitabı yaz bence.. Biraz daha az detay versen de olabilir ;)

Pinkgluon : Allah rızası için biri şu kıza şu ayakkabıdan (Bkz.Ayakkabı) bulsun..

Zümra Çelik: Seni unuttum sandın değil mi.. Yokluğumda sakın diğer ablalara, kardeşlere uyup yemek yemekten vazgeçme.. Özellikle hatırlatmak isterim ki mantı, çiğköfte, adana, kuşbaşı, pizza gibi şeyler asla kilo yapmaz.. Bunlar hep uydurma ;)

Umarım kimseyi unutmamışımdır.. Defalarca baktım eksik kalmasın diye.. Unuttuysam da idare edin artık.. Blog yazmam belki ama gidene kadar diğer mecralarda hala Bis ismini görebilirsiniz.. Hepinizi çok sevdim.. Hala da seviyorum.. Kendinize iyi bakın..

Hayat dolu dolu yaşamak için çok kısa.. İlk bakışta çok uzun bi serüven gibi görünse de geriye dönüp baktığımızda nasıl bu kadar hızlı gittiğimizi anlamıyoruz. Her anın tadını çıkarın.. Sanki yarın hiç olmayacakmış gibi... Hoşçakalın..

|̲̅̅●̲̅̅|̲̅̅=̲̅̅|̲̅̅●̲̅̅]

23 yorum:

Miss Tuti dedi ki...

hayırlısıyla git gel inşallah.. lakin bu yazıyı sevmedim bir veda olmamalı kısa bir ayrılık olmalı... kendine dikkat et (:

Mia Wallace dedi ki...

Ah bis ahh.. Sabah sabah ilk okudugum yazi bu oldu. Cok garip hissettim. Seninle eskicide ya da 45lik miydi.. Kopalim dana edip surakim simdi gel beni huzunlendir. Basiyet demis yapma nen cok etkilenirim
Biyle seylerden ve askere giden arkadaslarim gelene kadar icim rahat etmez.. Hoff!

Hayirlisiyla git gel ama cabuk gel. Tecili bozdurucani bana da soylesen ya yapma derdim ama inanirdim cunku sen aklina koydugunu yapan birisin ve cok iyi kalpli birisin.

Biliyorum ki bu, bu blogdaki son yazin degil. Askerde carsi izninde gelip yazicaksin :)

Iyi ki blogu actim da tanisrik defigim blog arkadaslarimdansin...

Ay dur cok duygusal olduk dagitalim biraz ya;

Neden kozmetik dukkani??? Eheh :)

J'aime le Panda dedi ki...

Üzdun sabah sabah hiç yakıştıramadım sana güldürmen gerekirdi:/ ayrıca müyendis hanım olcam ben insan iş olarak her gün düğün görmeye dayanabilir mi? Yakışıklı damat arkadaşları olsa da sanmıyorum :)) okucularının, neredeyse sadece kadınlardan oluşan zaten hassas olan bir kitlenin gözlerini doldurdun vasiyet falan diyerek tez zamanda git gel de askerlik anılarını falan anlatırsın yine güleriz, selametle bahriyeli bis :p :))

Unknown dedi ki...

ben de seni seviyorum bisçiim ama bu tarz bir yazıyı sevmem mümkün değil. duygusala bağlama-bağlatma. asap bozma, ağzını burnunu kırdırtma. hayırlısıyla sağ salim ve fit bir şekilde git dön inşallah. bekliyciym.....

bi dost

stileo-elvin odabaşı pekiyi dedi ki...

tövbe tövbe uzun uzun yazmış ya ben de gittim okuyorum duygulandım falan. Allah akıl versin kalan uzun ömründe:D:D Mis gibi askerlik olacak yani en azından askerliklerin içinde mis gibi. Hadi bakalım hayırlı tezkereler

Şirvan dedi ki...

Ne diyeceğimi bilemedim ama gitmeni istemiyorum. Yani askere git tabii ama sağlıcakla aramıza dön olur mu? Tanımasam da seviyorum seni BİS. Kendine iyi bak oralarda. Sıkı giyin üşütme. Öpüldün :))

AhuDudusu dedi ki...

Tabii ki unutmuşsun o.O
Ayrıca o ne öyle vedalı vasiyetli yazılar. Sana hiç olmamış. Kendine dikkat et buraları da habersiz bırakma!

Eleanor dedi ki...

Sağ git sağ salim dön bis! Kendine iyi bak. Sen böyle vasiyet filan diyince içim çok kötü oldu ama ağlamadım :))

Blogu bırakma yahu. Diğer bis mecralarında yazacak olsan da blogun yerini tutmuyor hiç bir şey(bence) :)

Belki askerde ölürsen ki Allah korusun, tanıdığım zamanlardan beri blogunu çok beğeniyorum ve seviyorum. Şahsını da öyle :)

Milena dedi ki...

beni ya cidden unuttun ya da küstün bilmiyorum ama ben şu an sana küstüm:(
öff yine de kıyamam ben sana saçmalama be abartıyorsun her zamanki gibi sağ salim git gel inşallah arada yaz çarşı izninde filan habersiz bırakma

Gece Yürüyüşü dedi ki...

Bir kere ceviz her şeye çok yakışır.
Hele tatlılara :)

Bir İnce Ses dedi ki...

@Miss Tuti : Her zaman da güldüremem ki ama :) Si yu :)

@Mia : Valla ojedir, rimeldir falan seviyosun böyle şeyleri ondan şey ettim :D

@J'aime : Senin de mi gözlerin doldu ya, sen de mi brütüs :D

@Bi dost : Fit bi şekilde döner miyim bilmiyorum.. Yemek düzenim bozulur çünkü :p

@stileo : Ben hep uzun yazarım.. Kısaya gönlüm el vermiyo.. Sen o kadar gel oku et iki satır bi şey olsun.. Hiç tarzım değil :P

@Şirvan : Ne giyeceğimizi şaşırdık aslında.. Deniz kenarı sıcak olur diyolar sonra gece soğuk olur diyolar :D Görüşürüz:)

@Ahududusu : Yaa arada kaçan bi iki kişi olmuş ben de anlamadım nası olmuş böyle bi şey :) Sori :(

@Eleanor: Şükür ağlamayan birine denk geldik :D Sen de hemen öldür beni hemen :p

@Milena : Yaa abla ben seni unutmadım aklımdasın ama ortadan kaybolunca böyle tası tarağı topladın gittin sandım ben :)

@Gece Yürüyüşü : Yaa ceviz güzel tamam bi şey demiyorum da tatlı fıstıklı olunca güzel :D

ebygale dedi ki...

Eh BİS, okudukça hüzün çöktü içime.. Hayırlısıyla git gel, blogu da bırakma, ara ver, dinlen biraz. Hangimiz yapmıyoruz ki... Sevgiler...

lily dedi ki...

uzun zamandır okuyamadım seni ve ilk okuyacağım yazı bu mu olacaktı? :(
Aman ne ölmesi ya tövbe tövbe vasiyet yazmış bi de ciddi ciddi..
Allah gecinden versin

minikkus dedi ki...

ben buraya uzuuuun uzun yazmıstım, nolmus peki yorumuma? vallaha adamı teknoloıjiden sogutuyolar! ki düsün bide muhendisiz :P
Henü< askere gitmedigine gore az daha cemkirebilirim sana bu sacma icerikli ve sinir bozan postunla ilgili! :D
nerde yapcaksın desem garip olur mu bilmiyorum. cünkü hic denizci tanıdıgım olmadı:) yani ne biliyim deniz komutanlıgı var ankarada, belki de burda yaparsın bahriyeli askerligini, belli mi olur:P cahilligime ver sacmalıyosam da:D ama ille de denizi olan bi yerde yapman gerekmiyo bence. biz gerekirse sana Gökçek'ten yardım ister, denizi de getiririz. O iş bende :P
öyle bi ugriyim dedim hazır bilgisayar basına gecmisken. Telefondan böyle uzun uzun yazmaktan nefret ediyom biliyon mu :P
öperim gözlerinden. dikkat et kendine, bizi de merakta bırakma ^.^

Bir İnce Ses dedi ki...

ebygale : kızların talebine bağlı :p

Lily : işte uzun zamandır okumamanın zararları :)

Minikkuş : Talebinizi mail olarak ilettim. Arz ederim efem :)

melodram dedi ki...

Bu yazıya ısrarla yorum yazmak istemedim ama yeter artık yahu, geri dön.:(

Gece Yürüyüşü dedi ki...

Ne kadar kaldı?
Az kalmıştır artık değil mi? 😊

Bir İnce Ses dedi ki...

@Gece Yürüyüşü : 2 ay kaldı :)

Lily ~ dedi ki...

Nerelerdesin yaa

Bir İnce Ses dedi ki...

@Lily ~ : İzmir'de askerlik vazifemi yerine getiriyorum :)

Lily ~ dedi ki...

Ooo rahat yere düşmüssün ;)

Sadecebenemel dedi ki...

küncü dedin bir antakya havası sezdim :D bizim oralarda susama küncü derler de :)) ımm birde hayırlı teskereler derler sanırım bu durumda tez elden evine dön inşallah :))

Bir İnce Ses dedi ki...

@sadecebenemel : maalesef değil :) Çarşamba bitiyo dönüyorum :)