Güzellikle Olmuyosa Zorlamayın !

Bazı şeyleri çok istememize rağmen elde edemeyiz yada edemiyoruz. Olmayınca olmuyor yapacak bi şey yok. Ha bu söylediğim şey iyi bi iş, iyi bi mülk değil.. Daha çok soyut şeyler.. Mesela aşk.. Mesela sevgi..

Şimdi nerden çıktı bu konu diyeceksiniz.. Son yazımda benim gibi bi insanın başına her zaman gelmeyecek nadir bi olay anlatmıştım. Tabi siz konunun orda kapandığını sanıyorsunuz ama tabi ki kapanmadı. Ha ben kapatmaya çalıştım fakat arkadaşlarım benim bi kızdan hoşlanmamın olağanüstü bi olay olduğunu düşündükleri için peşini bırakmadılar. Olaylar tamamen benden bağımsız gerçekleşti. Benim hamle yapmamam sonucu bi gelişme olmadı. Ama çevrendeki insanların sürekli bu konuda çalışma yapması insanın aklına bi acaba sorusu getirmiyo değil.. Acaba ben yanlış mı düşünüyorum diyosun ister istemez.. Ama inat bi insan olduğum için bi kere yok dedim geri dönmek de istemiyorum. Neyse sonrasında biricik halam tamamen tesadüfler üzerine kurulu bi görüşme için beni çağırıp bu konuda beni aydınlatıcı bilgiler verdi. Şöyle içime  soğuk sular serpti.. Hani artık acaba yanlış mı yapıyorum diyecek durumu ortadan kaldırdı. Zaten bağı koparacak bi şey arıyodum. Çok iyi oldu, çok da güzel oldu. Kadın süper herkesi tanıyor.. Sonuç olarak bana hiç de uygun olmayan biri olduğu kanaatine vardık. Demek ki bazı şeyler olmayınca zorlamamak gerekiyor. Haa bu herkes için geçerli olur mu onu da bilmiyorum ama ben artık olmayınca üzerine gitmeme kararı aldım. Kesin yanlış bi sonucu olacağı için olmuyodur. Allah'ın sevdiği kulu muyum nedir.. Hayır sevilmeyecek çocuk da değilim zaten :p

Tabi sadece bi olay bu kararı almama sebep olmadı. Geçen yine Facebook'da geziniyorum.. Baya bi geriye gittim ne olmuş ne bitmiş diye baktım. Yine buraya 3-4 yıllık bi hikaye yazmıştım. O kızın biriyle ilişkisi başlamış.. Merak ettim bi kimmiş diye.. Bakıyorum göremiyorum.. Bi şey var evet ama.. Hani yok canım olamaz diyosun.. Bu kız ve bu çocuk diyosun hatta diyemiyosun.. Yahu çocuk kıldan sakaldan yemin ederim gözükmüyo.. Instagramı varmış bi bakayım dedim.. Dövme falan yaptırmış.. Dövmeye karşı değilim yanlış anlaşılmasın hatta ben de küçük bi şey yaptırsam mı diye düşünüyorum. Neyse işte yahu çocuk bildiğin kıl yumağı valla ben tiksindim.. Pislik ! Sonra bu kızı yolun ortasında ağzından öpmüş çok afedersin. Kız o sakalın bıyığın içinde dudağı nası bulmuş onu da bilmiyorum ama bulmuş artık.. Bunu bi de instagarama koymuşlar. Ben buna da karşı değilim ama bana ters.. Dedim ki olum Bis bu kız sana göre değilmiş zaten.. Bi kere kıldan tüyden yoksun birisin. Senin kaymak gibi  göğsünde uyumayı bu kız haketmiyor. O gitsin o çocuğa ağda falan yapsın.. 


Bi insan hayatında hep mi direkten döner.. Gidip kurban falan mı keseyim napayım bilmiyorum ki.. Her şey bitti sanıyorsak yanılıyoruz arkadaşlar. Diplomayı almamı dört gözle bekleyen biricik halam benim hayatımda bi kızı düşündüğümü öğrendiği an itibariyle çalışmalara hız vermiş durumda.. Vee en önemlisi kadın seçenek sunuyor arkadaşlar.. İnsan gerçekten hayret ediyor !

Geçen gün yine kansere çare bulurcasına çalışıyorum.. Deli gibi telefon çalıyor fakat çalışma kağıtlarımın altında kaldığı için bulamıyorum. Neyse zor bela buldum telefonu geri aradım. Acil görüşmemiz lazım dedi. Sana kız buldum mutlaka görmen lazım dedi.. Biri doktor biri bankada çalışıyor dedi.. Ben tahmin edeceğiniz gibi hangisi güzel dedim. Arkadan tahmin edin kimin sesi geliyor ? Babannem.. Doktor güzel hamarat diyo.. Ben de sanıyorum ki bu olay gizlilik üzerine kurulmuş halamla aramda geçiyo.. Meğersem diğer halalarım ve babannem halamın önerileri arasından kız seçip, son ikiye kalanları bana gösteriyolar. Dedim bu nası bi kumpas bu nası bi organize iş.. Kızları beğenmedim tabi ki.. Bu kez de bana kızıyolar nası beğenmezsin diye.. Yahu doktor bana bakmaz.. Hem tipim de değil.. Bankacının hiç şansı yok.. Babannem zaten doktor gelin moduna girmiş, isimden kazanıyo kız.. Halam bi yandan hala kızları anlatıyo.. Uğraşlar sonuç vermeyince sen de hiç bi şey beğenmiyon ya moduna geçtik.. Halam yüz yüze bu konuyu görüşmek istiyo.. Sonra bu olay anneme intikal ediyor. En tehlikelisi o zaten.. O da nesi var güzel kız demeye başladı.. Anneme açık bi şekilde ben çabuk sıkılan bi insanım dedim.. Bana çok pis baktı. Tırstım.. Korkmuş olabilirim.. Evet korktum.. Evlilik çok uzun bi süreç.. Ben her sabah aynı yüzü görcem arkadaşlar çok büyük bi risk.. Her sabah uyandığımda iyi ki de evlenmişim demezsem yürütemem ben.. Düşünsenize bi... Sabah kalkıyosunuz ve içinizden geçen cümle şu :

" Bu ne lan.. Dünün aynısı ! "

10 yorum:

Modern Tıpçı Günlüğü dedi ki...

:)) copcatan ailesi iyi guldum ya doktor kiz her zaman candir canandir:D

Şairin Defteri dedi ki...

Evlilik büyük bir şey umarım kendin için doğru olanı bulursun
Korktuğun şeyler umarım başına gelmez .:)

Bir İnce Ses dedi ki...

@moderntıpçı : Henüz cananı göremedik :)

@şairin defteri : bunları görünce sürekli vazgeçiyorum zaten :D

Vişne Çürüğü.. dedi ki...

Ne çektin be Bis :D Çok güzel bir yazı olmuş. Sanırım söylediklerinde haklısın. Olmayınca olmuyor gerçekten. Bunu anlamış oldum. Ben de aynı şeyi yaşadım hemen hemen. Tabii sonuç değişmedi. Arkadaş kalalım diyerek konuyu kapattı -_- Ailen seni evlendirmeye pek hevesli :D Askerden sonra bu kısmet bulma olayları daha da artacak bence. Son söylediklerine şiddetle katılıyorum. İyi ki evlenmişim diyebilmeli bir insan :)

Elysion dedi ki...

halan ve ekibine çok güldüm. kim bilir ne eglencelidir ya :) haklısın olmuyorsa zorlamayacaksın. üzülme ya sen de bulacaksın hayatının aşkını, ben inanıyorum :)

Bir İnce Ses dedi ki...

@Vişne : Mert'cim olay çığ gibi büyüyor galiba bu dertten kurtulmak için askere gitmek zorunda kalcam :)

@Elysion : Galiba bi ben inanamıyorum :D

Ruhsuz Atmaca dedi ki...

Olursa ekime olmazsa kasım aralık a diye bir sözüm vardır :)) Akışına bırak hayatının aşkı, çıkarsa senindir çıkmazsa zaten senin olmamıştır. :)

Sun Clausewitz dedi ki...

Garip bulunan çiftler hep olmuştur bir bakmışın kız manken gibi adam kro magnus'un yan komşusu kaderus böyle birşey..:))

Şeyma B. Kaptan dedi ki...

Yeni keşfettim blogunu:) Okudukça okuyası geliyor insanın. Sevdim ben burayı ya. Peki bloglovin hesabın yok mu?

Bir İnce Ses dedi ki...

@ruhsuz atmaca : nasip :)

@sun clausewitz : benim ki manken gibi olsun mümkünse :)

@şeyma : bloglovin aklımda ama hiç uğraşmadım diyebilirim :)