İşler Güçler Vol 2 !

En son geçen sene iş yerimle ilgili yazı yazmışım kalmış öyle.. Biriniz de çıkıp dememişsiniz ya Bis evladım, canım benim, hayatımın erkeği nerdesin... Nerdesin Tülay evine dön.. öhm.. Neyse işte size az buçuk işyerinden bahsedeyim..

Hala aynı iş yerinde aynı pozisyonda aynı işi yapıyorum. Geçen sene yazdığım yazıda ki çoğu şey hala geçerliliğini koruyor. Bu sene biraz daha fazla sorumluluğum var. Bu da daha fazla yoğunluk demek maalesef.. Tam bir işkolik olarak hayatımı sürdürmekteyim. Artık yahu akşama acaba ne yapsam gibi bi düşünceye sahip olamıyorum. Ekstra yoğun bi dönemden geçiyoruz. Çalışma saatleri yeri geliyo 12-13 saat civarlarında kalıyo hatta bazen o da yetmiyo evde devam ediyorum. Hal böyle olunca plan yapmaya bile fırsat olmuyo.. Haa bi plan yapsan ne kadar uygulayacağın da meçhul.. Saat 8'de eve geldiğinizi bi düşünün yemek ve duşu hesaba katın hadi kış dönemi duş almadığınız bi gün dışarı çıksanız yine saat 9'u buluyo..  Bu saatten sonra ne yapabilirsin ? Allah'tan kız arkadaşım yok.. Kesin beni terkederdi..

Tüm  bunlar olurken güzel şeyler olmuyor mu ? Oluyor tabi.. İnsanlarla uğraşmak her ne kadar zor da olsa arada bir yüzümüz gülüyor.. Mesela bi Aziz Amca'mız var adam ben ordayken 3 dairesine doğalgaz yaptırdı. Adam bildiğin ev yumurtluyor. Bi bakıyorum çıkıp gelmiş bizim yeni daireye kombi takalım, ee hadi takalım.. Geçenlerde yine dairesine bi kombi taktık, projesini çizmeye daireye gidecektim.. Bi sıkıntı oldu gidemedim. Sonra o daireyi ben bi güzel unuttum evet baya bildiğiniz unuttum.. Kiracı sen gel bi güzel taşın. Aziz Amca sen de bi güzel bana güven projeyi gönderdim san 3-5 güne açılır de.. 15 gün bi güzel buz gibi evde otur sonra gelin bana patlayın.. Hiç olacak iş mi allasen.. Kapıdan içeri girdiği an daire aklıma geldi düşünün o derece bi unutkanlık söz konusu.. Yüzünde bi kızgınlık ifadesi var. Başka zaman olsa proje onaylanmadı der yediririm ama bu sefer onu da diyemiyorum.. Neyse hoş geldin beş gittin derken ben bi yandan hem laf yetiştiriyorum hem de nası bi şey uydursam diye düşünüyorum. O sırada Aziz Amca o adam evde bi başına kalıyo, hasta olacak bi çorba yapanı yok deyince jeton düştü.