Rüzgar !

 Sabah işe gelmiş, masana oturmuş çalışmaya başlamışsındır kim bilir belki de kahkaların ofisi çınlatıyordur bile.. Şöyle bi saate bakarsın günün bitmesine daha çok vardır.. Sıradan bir gündür senin için.. Hayatın ömrümden çaldığı bir gün diye isyan edersin belki de.. Belki yüzün güler ama kızılcık şerbeti içmişsindir, tadın kaçar.. Belli etmezsin kimseye.. Gelen gidene takılmayı ihmal etmezsin her zaman ki gibi.. İnsanlarda ki bu enerjiye hayran hayran bakarsın.. 

Olup bitenden haberdar olmak için geçersin bilgisayarın başına, açarsın internetini.. Güzel bi haber ararsın bulamazsın.. Biraz şarkı dinleyeyim dersin yaralar seni.. Herkesin hayatı güzel olacak değil ya benimki de böyleymiş dersin kabullenmişsindir belki de.. En çok da o kabulleniş o çaresizlik yaralar seni.. Bi ipin ucundan tutmak, herkesin bindiği otobüse sen de binmek istersin, binemezsin.. Ya ip kopar ya otobüsün tekeri patlar..

Bi kahve alırsın acı bi kahve.. Her şey bi rüya olsun istersin ama o içtiğin kahve acı acı işler içine.. Hayatında bi çizgi olsun istersin, o çizgiyi takip etmek, çizemezsin.. Tesadüfe bakar mısın kalemin ucu kırılmıştır. Kırık bi kalemle çizeceğin çizginin çatallarında kaybolacağını bilirsin.. Kalemi aldığın yere bırakır, bitmiş kahve fincanını yıkar, güne başladığın yere, yatağına geri dönersin.. 

Sıcaktır, rahattır hep seni bekler.. Sorgu sual etmez.. Nerde kaldın demez.. Ama o yastık yok mu o yastık.. Uyutmaz seni diken gibi batar.. Bir sağa dönersin bir sola.. Yumuşak dikendir aslında.. Tatlı tatlı batar.. Sivrisinek gibidir.. Nasıl ısırdığını anlamazsın.. Isırdığı yere salgısını bırakır uyuşturur ya seni, yastık da öyle.. Önce acıtır hissedersin sonra yavaş yavaş yayılır tüm vücuduna..Bilirsin gözünü kapattığın an uyuyacaksın bilirsin gün bitecek artık. Karşı koyamazsın uykuya kapatırsın gözlerini.. Tekrar açtığında sabah olmuştur. Dün yaşadıklarını bugün de yaşayacağını bilirsin.. Kalkmak istemezsin ama kalkmak zorunda olduğunu da bilirsin. Yastığın yine diken olur sana acı acı kalkarsın..

Gün olur nerden geldiğini anlamadığın bi rüzgar eser tatlı tatlı.. Bi ferahlık hissedersin, bi rahatlık getirir sana.. Hiç tanımadığın, hiç görmediğin, hiç dokunmadığın..