Güzelliğin Tanımı !

   Son yazımdan sonra gerekli yerlerden övgü alıp bir o kadar gerekli yerlerden paparayı yedikten sonra günümüzün en önemli sorununa cevap vermek için kolları sıvadım.. Bir tespit insanı olarak bu konuda aldığım mailler, fakslar, iMessage'ler ( yazar burda iPhone kullandığını belirtiyor ) boyumu aştı..

  Dünya'nın en güvenilir tespit örgütleri Bis ölümü gör gel bizimle çalış dese de sizi bırakmak istemedim.. Çünkü beni sizler yarattınız.. 4000-5000 $ için buraları terkeder gidersem kendimi satmış olurum.. Size bunu asla yapamam.. Konumuz başlığımızdan da anlaşılacağı gibi güzellik.. Güzellik her ne kadar göreceli bi kavram olsa da elbetteki bunun da bi standardı var.. Bazı koşulları yerine getirdiğiniz sürece siz de güzel olabilirsiniz.. Bu zamana kadar bana göre güzel kız nasıl olur, benim sevgilim olabilecek kız nasıl olmalıdır şeklinde yazılar yazdım.. Şimdi ise genele hitap edeceğim.. Eee hadi başlayalım..

   Isı yalıtımın ilk kuralından hareket etmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. " Bina kabuğu bir bütündür, parçalanamaz ! " Yani binanın ister ısıtılan ortamı olsun ister olmasın, dış kabuğunun her alanına yalıtım yapmak zorundasınız.. Güzellik de aynı bunun gibi... Yüzünüz güzel olabilir ama vücudunuz olmayabilir, tam tersi olabilir, ya da tamamen güzel olup bakımsız olabilirsiniz. Bunların hepsi önemli bi faktör.. Akıllarda soru işareti bırakmadan tüm sorulara cevap vereceğim kızlar.. Artık aynanın karşısına geçtiğinizde " ufff hepsi senin mi ! " diyebileceksiniz.. Yok ben utanırım söyleyemem diyorsanız ben gelip söyleyeceğim.. İklerin öncüsü Bis Group size bu hizmeti de sunuyor !

     Doğup büyümüş bu yaşa gelmişsiniz.. Artık yapacak bi şey yok.. Eldekilerle bi şeyler yapmak zorundayız.. Zararın neresinden dönersek kardır, napalım.. Öncelikle boy-kilo dengesini çözmemiz lazım.. Yalnız ortada bi yanlış düşünce var buna bi açıklık getirmek istiyorum. Erkekler zayıf kızlardan hoşlanmazlar. Kendinizi bi beden numarasıyla sınırlamayın.. Herkesin bi boy kilo dengesi var. Kadın dediğin biraz etli olur.. Kuru tahta olmaz ki.. Zaten öylelerinin giydiği şey de yakışmıyo.. Yüzü gözü çökmüş, giydiği elbisenin içinde bayrak direği gibi sallanıyo.. Emanet gibi duruyo.. Tasvip etmiyoruz.. 

     Vücudunuzun bi şekli de olmalı.. Alt taraf geniş üst taraf dar olmaz.. Herkes eliyle standart bi kadın görüntüsü çizebilir.. Kendinizi mankenlerle kıyaslamayın ayrıca.. Çoğu zaten güzel değil.. Kabul edin boğazınızı tutamıyosunuz.. Tutun yani ne var.. Yaşınız gençken biraz kendinize özen gösterin.. Allah müsait bi zamanda bazılarınızı özene bezene yaratmış olabilir ama bu sizin onlar kadar güzel olamayacağınız anlamına gelmiyo..

      Bu benim şahsi fikrim burda genel bi yargı yazamıcam kusura bakmayın.. Bi kadını güzel gösteren en önemli uzvu kesinlikle bacaklarıdır.. Benim gibi düşünen bi çok erkek olduğuna da inanıyorum bi çok kadın olduğuna da inanıyorum.. İster pantolon giyin, ister etek giyin, ister elbise giyin detayı veren bacaklardır.. Güzel bir kızın bacakları kesinlikle pürüzsüz olur. Lütfen buna dikkat edelim.. Veet soğuk ağda mı yapıyosunuz, epilasyon aleti mi alıyosunuz, kız kıza ağda salonuna mı gidiyosunuz ne yapıyosanız yapın artık.. Tombul bacak out, zarif bacak in ! Bilekleriniz ince olursa daha makbuldür. Güzel kızın olmazsa olmazı budur.. Bir de bacaklarında kırmızı kırmızı nokta olanlar var.. Bu arkadaşlar utanmadan bir de etek giyiyolar.. Sebebini bilmiyorum ama geçici bi şey olduğunu düşünüyorum. Lütfen bacaklarınızda kırmızı noktalar varken uzun uzun pantolonlar giyin ya da evden çıkmayın.. Bak yine sinirlendim !

    Güzel kız kesinlikle giyimine dikkat eden kızdır.. Bakın şimdi bacakların önemine geliyorum.. Benim gibi eminim ki sizler de görmüşsünüzdür tayt giyen kızlarımızı.. Çoo afedersiniz kızda bir bacak var kocaman bi çapa sahip.. Tayt dediğimiz şey senin için üretilmemiş kızım.. Zaten senin giydiğin şey taytlıktan çıkmış resmen siyah çorap olmuş. O kadar esnemiş ki alttan bacağı görünüyo.. İnsan utanır ! Çok ince bacaklarda da tayt güzel olmuyo kusura bakmayın.. Bir de jeggins olayı var ki sormayın... Adamlar düşünmüşler taşınmışlar güzel bi şey ortaya çıkarmış ama bu da herkesin giyebileceği bi şey değil.. Çok ince bacaklara son sözüm şudur.. İyice dar şeyler giyerek görüntüyü bozmayın.. Hafif bol şeyleri tercih edin..

    Bacak ve ayak bir bütün sonuçta birbirini tamamlayan iki elemandan bahsediyoruz.. Ayak deyince aklımıza ne geliyor ? Tabiki ayakkabı ! Kadınlar için çeşit çeşit üretilmiş, belki de ilk olarak kadınlar için üretilmiştir.. Nasıl kızlarımız çeşit çeşitse ayakkabılar da çeşit çeşit ve herkese özel bi ayakkabı var bence.. Yani herkes her ayakkabı modelini giyebilir diye bi şey yok.. Mesela topuklu ayakkabı diyoruz ama bunun çeşitleri var. Bazılarını görüyorum böyle 2-3 cm ince bi topuk.. Televizyonda hep dansçıların ayaklarında görüyorum.. Bence bu ayakkabılar dansçılar için üretilmiş.. Dışarda giyinmeyin :p Mesela boyu kısa olan veya boy kompleksi olan kızlarımız var.. Platform topuk giyerek bu açığı kapatmaya çalışıyolar.. Bir de utanmadan ispanyol paça pantolon giyiyor bunlar.. Biz de körüz zaten, bilmiyoruz..  Topuklu giymeyi sevenlerden bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın.. Bazıları da var topuklu ayakkabıyla yürümeyi bilmiyolar. Cidden bilmiyolar.. Yarım adım atarak yürümeye çalışıyolar. Ben böyle bi rezillik görmedim hayatımda.. Ayakkabı üreticisi olsam yemin ederim yürüyemeyene satmam.. Ayakkabıyı rezil ediyolar çünkü.. Topuklu ayakkabı giyiyosan hakkını vereceksin arkadaş ben bunu bilir bunu söylerim. Bi adım attığın zaman yeri sallayacaksın ben geliyorum diye.. İşte ben böyle kızlara bayılıyorum :p

     Mesela babet olayı var.. Yahu bu babet kızlar için bir lütuf.. Kim düşünmüşse aklına sağlık.. Şu sıcak yaz günlerinde kapalı ayakkabılarda ayağımız pişiyo.. Siz babet bulmuşsunuz giymiyosunuz.. Bu neyin kafası ? Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki boyu uzun olan kızlar babet giymesinler.. Allah bi boy vermiş maşşallah bi de ayak vermiş 39-40 numara.. Hep beraber bi söyleyelim.. " Babet " Bakın söylemesi bile ne kadar zarif.. Ortalama ayak numarası bi kadında 37 diye biliyorum.. Arada 2 numara fark var ve sen kalkıp babet giyiyosun. Bütün estetik bitti.. Kaldır kendini çöpe at..

     Yakışanı giyin.. Evet moda diye bi şey var.. Ama bu sadece bi öneri.. Bu sene bu tarz elbiseler modaymış diye alıp giyinmeyin.. Yıllardır söylerim ve siz de bi çok yerde duymuş, okumuşsunuzdur.. Moda yakışanı giymektir.. Giydiğiniz şey belki çok ünlü bi modacının tasarımı olabilir ama size yakışmadıktan sonra ne anlamı kalıyo ? Sorarım sana sayın izleyici.. 

    Fazlalıklardan kurtulmak gerek.. Her zaman söylemişimdir kii güzel kız sade olandır.. Göze batmayandır.. Kıl, tüy, ekstra tokalar, bilezikler, yüzükler ve daha burdan sayamadığım bilimum takılar.. Daha da önemlisi kozmetik ürünleri.. Daha öncede yazmıştım yanılmıyosam.. Fazla makyaj yapıldığında aklımda soru işaretleri oluyo.. O makyajın altında bi şeyler saklandığını düşünüyorum.. Bundan dolayı fazla ve gereksiz makyajdan hoşlanmıyorum.. O makyajla çok güzel bi kız haline dönüşmüş olabilirsiniz ama bu size kesinlikle artı puan kazandırmaz.. 

    Bir de şöyle bi yanlış düşünce var.. Dekolte giyinmek, mini giyinmek, vücut hatlarını belli etmek sizi sadece ilgi odağı yapar.. Bulunduğunuz ortamda dikkat çekersiniz.. Evet belki gözler sizin üzerinizde olabilir. Ama sadece bakmalık olursunuz.. Belki argo bi tabir olacak ama erkekler böyle durumlarda kız çok güzel demezler, kız çok iyiymiş derler..

   Güzel kız dediğimiz şey bunları hesap eder.. Sen otur akşama kadar yemek ye, televizyon seyret, yan gel yat, çoooo afedersin göt büyüt ondan sonra da vay efendim ben kilo aldım da veremiyorum.. Bedenime uygun güzel bi şey bulamadım.. Neden benim bi sevgilim yok, ben niye yalnızım..

    Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama çok absürd şeyler yazmadım.. Çok basit, klasik, yolda karşınıza rahatlıkla çıkabilecek kişiler bunlar.. Tabi bu dış görünüm açısından.. Kişisel fikirler açısından yorum yapmak istemiyorum.. Burdan sonrası evlenilecek güzel kızlar kategorisine giriyor :p 

   Yine de şunu belirtemeden geçemiciiimm.. Güzel kız esmer olmaz.. Boyu 1.75'i geçmez.. Kesinlikle bakımlı olur. Erkeğinin sözünden asla çıkmaz.. Kıskanır ama abartmaz.. Niye benimle ilgilenmiyosun diye trip yapmaz.. Zeki olur.. Güzel yemek yapar.. Ben bilmem beyim bilir der. Fazla alışveriş yapıp bütçeyi zora sokmaz. Öğretmen olabilir ve en önemlisi benim çevremde olur !

   Fazla detaya girmedim diye herkes de ben güzelim demesin lütfen.. Geçen seferlerde yazdığım yazılarda hep sizi tarif ediyomuşum, öyle yorumlar geldi.. Buyrun efendim hodri meydan.. Güzelliğinizi Bis Group tarafından tescillendirmek istiyorsanız, birinceses@gmail.com adresine fotoğrafınızı (en az 1 adet boydan olmak kaydıyla) ve kendinizi tanıtan kısa bir özgeçmişinizi atın. İsterseniz burdan isterseniz yine mail yoluyla cevap yazalım..

Victoria's Secret mankenleri Bis Gruop tarafından tescillendirilmektedir.. 

Bis Group, ilklerin öncüsü !

Bis Gözüyle Moda Blogları 2 !

   
    Sizce moda nedir ? Moda kelimesi dilimize öyle bir yapışmış ki nerdeyse her gün kullanıyoruz değil mi ? Acaba gerçek anlamını bilerek mi kullanıyoruz yoksa amaaan moda işte ! mi diyoruz ?

    Modanın kelime anlamı, değişiklik gereksinmesi ya da süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren geçici yenilik. Belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlük. Geçici olarak yeniliğe ve toplumsal beğeniye uygun olan. Toplumun tüketim trendleri belirleyen tüketim anlayışı olarak tanımlanılmaktadır.

      Şimdi gelelim günümüzün trend " mesleği " Moda Blogger'larına !

    Hepiniz biliyosunuz, takip ediyosunuz, yeri geliyo yorum yapıyosunuz.. Peki bu Moda Blogger'ı dediğimiz şey nedir ? Moda ve Blogger kelimelerini ayrı ayrı düşünürsek ki moda kelimesinin anlamını açıkladım. Blog, teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir. Blogger da bunu yazan kişidir. Şimdi bu iki kelimeyi bir araya getirin ve takip ettiğiniz bloglara bakın..Sanıyorum benim bir tanım yapmam gerekecek...

     " Süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren, kendi istediği şeyi, kendi istediği şekilde yazan kişi.. "

     Ben Moda Blogu denince gerçekten bi şey bekliyorum artık.. Hakkını yiyemeyeceğim ve bu yazının kesinlikle dışında tutulması gereken Blogger'lar var.. Ben Moda Blogger'ıyım arkadaş işte benim yazılarım, işte benim fotoğraflarım diye karşıma geçip çatır çatır konuşabilecek kişiler var. Şimdi bi onlara bakıyorum bi başkalarına bakıyorum arada uçurumlar var. Biri sürekli bi şeylerden haber veriyor birinde sadece fotoğraflar var.. Ya insan utanır da iki satır yazı yazar yahu.. Blog sadece fotoğraflardan ibaret.. 

     Blogger'ın daha doğrusu sosyal medyanın günden güne gelişmesinden sonra firmaların kullanıcılar üzerine yoğunlaştığının biraz daha farkındayız. Çünkü sosyal medyada reklam son kullanıcıya çok daha hızlı ulaşıyor. Hatırlar mısınız bilmem rahmetli Kemal Sunal'ın bi filmi vardı 100 Numaralı Adam.. Şaban neyi tanıtırsa millet alıyo.. Bu durumdan rahatsız mıyım ? Elbetteki hayır çünkü ara sıra bakıyorum cidden güzel ürünler oluyo.. Amaaaa ! Aması var.. Herkes bu ürünleri tanıtmasın.. Herkes her toplantıya, kokteyle çağrılmasın.. Süslenip püslenerek ben modayı takip ediyorum, ben modadan anlıyorum bu da benim blogum denilmesin.. 

      Yeterince sosyal mesaj verdikten sonra sıra geldi ilklerin öncüsü Bis Group'un bir Moda Blogu'ndan ya da bir Moda Blogger'ından beklentilerine.. Sonuçta ben halkın sesiyim :p

     Bi kere güzel olmak ilk şartımız, biliyosunuz ki güzel kıza can feda.. Sonuçta milyon tane fotoğraf oluyo.. Giydiğin elbiseyi taşıman gerek.. Güzellik ve seksilik kavramlarını hala aynı sanan insanların olduğu bi ülkede yaşıyoruz ve siz güzelim deyip geçişitiriyorsunuz. Gencim güzelim seni üzerim diyenleriniz olacak ama yanılıyorsun bebeğim.. Fotojenik olman da önemli..

     Kıyafetleriniz hakkında bilgi verin.. Bu çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum.. Sadece ben gömleğimi şurdan aldım, eteğimi burdan aldım demeniz bi şey ifade etmiyor.. Böyle bi kombini tercih ettim çünkü.... vs. vs.  Bir çok kızın gardrobu çeşit çeşit elbiselerle dolu.. Bunları nasıl birbiriyle uyum halinde giyeceklerini bilmiyor olabilirler.. Biraz destek verin elinize mi yapışır ? :)

     Genel olarak baktığımızda görüyoruz ki evet hepiniz zenginsiniz.. Burada paranın gözü kör olsun demek istiyorum :) Bazı şeyleri yorumlarken ya da anlatırken görüyorum ki her şeye kendi dünyanız üzerinden cevap veriyorsunuz.. Malesef herkesin sizler gibi kabarık cüzdanları şey limiti yüksek kredi kartı yok... Evleri, arabaları olamıyor.. Bu yüzden ekmek bulamıyorsan pasta ye tarzında cümlelerden kaçının :)

    Bunu söylemekten dilimde tüy bitti.. Yolunmuş tavuğa döndüm ama yine söylemekten asla çekinmeyeceğim.. Fotoğrafları azaltın.. Tamam hem güzel hem seksi hem de fotojenik olabilirsiniz.. Ama vücudunuzu sergileyeceğiniz yer burası değil.. Değil arkadaşım değil.. Ya da gelin bi şey de anlaşalım.. Siz blogunuzdan moda, fashion gibi ifadeleri kaldırın, bildiğimiz kişisel blog olun.. Valla bi şey demem bak.. Kızın kendi blogu der saygı duyarım..

     Biraz normal giyinin.. Bi çoğunuz geri kafalı diyebilirsiniz ama burası halka açık bi alan.. Geçen gün bi blog gördüm ben utandım.. İşin ilginci bi de evli.. Ben böyle bi şey görmedim arkadaş.. Utanmasa dantelli iç çamaşırlı fotoğrafını koyacak.. Dikkat falan çekme durumu da yok takip edilen bi Blogger.. İnsanın biraz özeli olur, ne bileyim yani bi sınırı falan olur.. Yahu hiç bi şey olmasa insanın kocası bi şey der, kaldır o fotoğrafı der, bacaklarını kırarım der bi şey der.. Bak yine sinirlendim.. Ben böyle mezhebi genişlik görmedim arkadaş.. ;)

    Modayla ilgilenen pek fazla erkek yok gördüğüm kadarıyla.. İlgilenenler de Allah'a emanet biraz.. Kimse kusura bakmasın artık ben açık açık konuşmak zorundayım.. Twitter'da falan görüyorum böyle bi erkekleri eleştirmeler bi bi şeyler.. Yıl olmuş 2012 hala atlet giyen erkeklerden böyle bi iğrenmeler.. Ben de bi erkek olarak bayılmıyorum atlet giymeye ama yeri geldiğinde malesef giymek zorunda kalınıyo.. Neymiş efendim iğrenç duruyomuş yok efendim kro oluyomuş.. Çok afedersin ama biz senin sütyenini görmeye çok meraklıydık.. Bi de vücuduna güvenip transparan kıyafet giyenler var.. Çok afedersin madem bi tarafına güveniyosun, o iç çamaşırı çıkacak ! :p

    Ve son olarak hepinize ithafen bi şey söylemek istiyorum.. Yorumları oyuncak etmeyin ya.. Bazen okuyorum böyle güzel güzel yorumlar yazılmış.. Hani böyle okumuş, fotoğrafları irdelemiş resmen.. Bazılarına bakıyorum bi edebiyat parçalamış, bazısı o ki bi şey yazmış.. Şunu çok merak ediyorum mesela.. Blogger'da ki Moda Blogger'ları moda dünyasını yönetse ne olurdu ? Bütün yazıların altındaki yorum harikasın, çok güzel olmuş, süper.. Yahu hiç mi kötü yok.. Hepsi mi güzel.. Hiç mi hoşuna gitmeyen bi şey olmadı.. Tamam herkes benim gibi pat diye şu olmamış diyemez ama bu kadar da yalancı olmayın yahu.. Dünyanın en ünlü modacılarının bile bazı kıyafetleri beğenilmiyo.. Bu insanlar bu kadar mı mükemmel  ? 

      Hele bazı yorumlar var Allah'ım resmen orda yeni bi dil ortaya çıkmış.. Sen de bi şeyler yapmışsın ama senin yaptığın bu kombin aslında şurdan geliyor diyecek nerdeyse, tarihçesini anlatacak. Öyle ki bilgili yani moda hakkında.. Bi de vazgeçilmeyen yorumcularımız var Allah başımızdan eksik etmesin onları.. Onlar olmasa sanıyorum ki Moda Blog'u diye bi şey kalmazdı..

Canım harika olmuşsun. Çok beğendim. Mutlaka bekliyorum..

http://www.gelmezsenküserimmektubumukeserim.blogspot.com

Çok beklersin !


Tatile Çıkmadan Önce !


     Temmuz ayının ortalarındayız.. Bir çoğunuz tatilinizi bitirip geldiniz.. Sizin için bir tatil yazısı yazamadım. Çok üzgünüm.. Ama zararın neresinden dönersek kardır deyip tatile çıkmadan önce yanınıza almanız gereken şeyleri yazma kararı aldım.. Tatile gittikten sonra aaaa şunu almayı unutmuşum demeyin. Evet başlıyoruz... Kalemi kağıdı hazırlayın..

1 Adet Güneş Kremi : Vicüdünüz hassas mı değil mi bilemiyorum bu yüzden kaç faktör alacağınızı yazmadım.. Doktorunuza olmadı bi zahmet eczacınıza danışın..

1 Adet Pilaj Havlusu : Çok fazla çiçekli böcekli olmasına gerek yok.. Normal bi şey olursa kafi.. Şezlongun üzer...

Yazıyı bu şekilde devam ettireceğimi düşünmüyorsunuz herhalde ?

     İlklerin öncüsü Bis Group gururla sunar !

     Tatiller eskisi gibi değil artık biliyosunuz.. Nerde o eski tatiller.. Nerde o eski mayolu kızlar.. Gerçi onlar olmasa da olur. Bikini forever ! :p

    Domatesin bile fiyatının aynı kalmadığı şu günlerde tatile klasik bir valizle gitmeyi düşünüyorsanız, sakin olun ve elinizdeki valizi, içini boşaltarak aldığınız yere bırakın.. Evet şimdi heyecan yapabilirsiniz.. Başlıyoruz !

Tangalı Terlik

Tatilin vazgeçilmezi olan bu terlikler hayat kurtarır.. Rahatlığı ve şık tasarımı bütün gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlar.. Hatta bazı modelleri vardır ki kitleleri peşinizden sürekleyebilir.. Giymesi cesaret isteyen modellerini almadan önce iyi düşünün.. Tatile gittiğiniz mekanda iz bırakmak istiyorsanız bu terlikler tam size göre..  (Bkz. Tangalı Terlik )

Akıllı Telefon

Yoksa siz hala akıllı telefon kullanmayanlardanmısınız ?  Eğer böyle bi hatanın içindeyseniz hemen listenize bunu da ekleyin.. İlk tercihimiz kesinlikle iPhone.. Bunu takip eden Blackberry oluyor.. Android'li telefonunuz varsa da artık napalım idare edicez.. Bu telefonu niye aldık dediğinizi duyar gibiyim.. Tabiki fotoğraf çekmek için.. Benim 5 milyara aldığım fotoğraf makinem vaaaaaaar diyenler de olacak elbet ama her şeyin bi yeri var değil mi ? Sen o makineyi al (!) denizi çek efendim bir kuş çek başka şeyler çek.. Burdaki amaç çektiğin fotoğrafı anında paylaşabilmek... 

Fotoğraf İçin Account

Fotoğrafı çektik.. Peki bunu nerde paylaşacağız ? Facebook ? Twitter ? Allah aşkınıza böyle şeyler söyleyip de benim sinirlerimi hoplatmayın.. Tabiki  Instagram ! Facebook veya Twitter hesabınız olabilir belki de her ikisi var. Ama bu size çektiğiniz fotoğrafları direk paylaşma hakkı vermiyor.. Ortada bi fotoğraf varsa bu fotoğraf kesinlikle ve kesinlikle instagram üzerinden paylaşılacak.. Facebook'da mobile uploads'da Twitter'da  piç.twitter linkiyle gözükmeyecek.. Hayır ezik misiniz yani ? Ezikseniz tatile gitmeyin bi zahmet ! 

( Dikkat ettiyseniz kullandığım ingilizce kelimelerden nerdeyse Türkçe yazamayacaktım, ingilizcemi çok ilerlettim yahu )

Kitap

Şezlonga kro gibi uzanmayın lütfen.. Okumalık, yazılı bi kitap alın.. Mümkünse son zamanlarda çıkanlardan olsun.. Kitabı okumadan önce mutlaka fotoğrafını çekin ve paylaşın.. Kitabı okurken beğendiğiniz sözleri kitabın adını hash tag ederek paylaşın.. Yazmaya üşeniyosanız o kısmın fotoğrafını çekin..

X kişisi

Tatile kesinlikle yalnız çıkmayın.. Çok afedersiniz iti var kopuğu var.. Her önüne gelene de bi fotoğrafımı çeker misin denilmez.. Yok ben kendi fotoğrafımı kendim çekerim, hem yazarım hem oynarım diyosanız bilemem tabi ama zor olur yani.. Şimdi boydan fotoğrafta lazım oluyo.. Haa çekmeseniz de olur.. Dedikodu kazanı kaynar yalnız bunu bi söyliyim.. 

     " Hep üstten çekmiş fotoğraflarını.. Kesin selülitleri gözükmesin diye yapmıştır ! Bak bu fotoğrafı da yarım yamalak.. Yanında kimseyi götürmemiş ki vicüdünü kimse görmesin.. Kim bilir yağları nasıl bıngıl bıngıl sallanıyor. Bi de utanmadan bikini giymiş.. Tüüü terbiyesiz.. Herkes sen ben mi şekerim boy boy fotoğrafları olsun.. "  

     Erkekler için bi şey yazmamışsın diyen biri illa çıkacaktır her zaman olduğu gibi.. Evet yazmadım.. Çünkü bizim için detaya gerek yok.. Şort-havlu-terlik her zaman iş görür :)

Evet eksiklikleri tamamladığımıza göre tatile hazırız !!! Yeeeeeeyyyy !!!!

Haa bi de unutmadan güzel olursanız iyi olur.. Hani fotoğrafları açınca şok olmayalım falan filan fındık fıstık :p

Bu da Bi Tespit Vol 6 !

     
      Yaklaşık bir ay sonra tekrardan aranıza dönmekten onur ve gurur duyuyorum.. Ve her zaman olduğu gibi biliyorum ki yine beni özlemediniz.. Hayır özlenmeyecek çocuk da değilim hani.. Neyse..

     Bu zamana kadar yaptığı tespitlerle halkın güvenini kazanmış, en güvenilir blogger ödülünde yıllardır koltuğu kimseye kaptırmayan Bis Group yepyeni bir tespit, yepyeni bir yazı dizisiyle karşınızda..

Bildiğin ayranı bilmediğin yoğurda değişme !

     Bu söz yıllar yıllar önce söylenmiş ve dilimizde yer etmiş.. Zamanında insanların başına türlü türlü olaylar gelmiş ve bu söz ortaya çıkmış.. Bi tecrübe var bi tespit var.. Belki de bu sözü söyleyen benim büyük büyük büyük dedemin dedesi.. Bu denli güzel bi tespiti herkes yapamaz sonuçta.. Tespit geni DNA kodlarında saklı olarak günümüze kadar gelmiş ve ben de tekrardan aktif konuma geçmiş.. Bakın ne kadar mükemmel bi erkek olduğum tıbbi olarak da kanıtlandı.. 

     Bloga yazmadığım dönemlerde başıma türlü türlü olaylar gelse de hala yıkılmadım ayaktayım ! Bunlardan en önemlisi saçlarımı kestirmem oldu.. Çok sevgili kuaförüm, saçlarımın imaj meykırı, muhabbetine doyum olmayan, bir saç kesiminin en az 1,5 saat sürdüğü, adam gibi adam diye tabir ettiğimiz Ali Abi'min istenmeyen sebeplerden dolayı dükkanı kapatmasından dolayı yaklaşık olarak 2 ay saçımı kestiremedim. Bugün açar, yarın açar diye beklerken saçlarım kendinden geçti.. Bir ahenkle dans ediş, bir aman sabahlar olmasın modu oluştu.. Zaten hava sıcak, bir de saçlarımın uzun oluşu sıkıntı üstüne sıkıntı yarattı.. Vee ben de çok büyük bir hata yaparak saçlarımı başka bi yerde kestirmek zorunda kaldım.. Acı kaybımız !

     İyi dediler, güzel dediler, kestir dediler.. Girdik bi yere.. Mekan olarak güzel, hizmet iyi ona bi şey demiyorum.. Ama bu yeni müşteri kapma durumu var ya işte onu hiç sevmiyorum.. Ayıp olmasın diye de bi şey demiyorum sonuçta bi kere gelecem yani.. Ben bi şeyi bi kere anlatırım.. İkinci defa sorulmasından hoşlanmıyorum.. Haa anlamamış olduğunu hissedersem anlatırım problem değil ama ortada bi laf kalabalığı olursa sinir oluyorum.. Agresif de bi insanım hani.. Gerektiğinde gözlerimden alev çıkarabilirim.. Çok basit bi şekilde nası kesmesi gerektiğini anlattım.. Bakınız size de anlatıyorum:

       İki parmak kısalt, üst kısımları biraz uzun bırak, enseyi çok kısaltma dağınık bırak, alnıma düşen saçların boyu eşit olmasın, sakalımı bir numarayla al.. 

      Bakın ne kadar açık ve net bi şekilde anlattım değil mi ? Sen gel bunu anlama.. Saçımın her yerini eşit kes.. Bir de övüne övüne söyle.. Usturayı tarağın üzerinden geçirince anladım zaten bi terslik olduğunu ama yapacak bi şey yok.. Saç kestirmek de lanet bi şey biliyosunuz.. Bi kere başladı mı durduramıyosunuz... Zevk almaya bakmak zorudayım.. Bitmek bilmeyen bi konuşma, espri yaptığını sanmalar.. Adam iyice batırmasın diye bi de her yaptığı espriye gülmek zorunda kalıyorum.. Ara makasıyla saçımı kesip beni korkutmaya çalışmalar.. Sanki çocuk var karşısında.. Onu yemediğimi anladı bu kez elinde ustura saçımı tutmuş sıfıra vereyim diyo.. Ben de bi insanım sonuçta benim de bi sabrım var.. Onu yapmak göt ister dedim de sustu kurtuldum.. En güzel hamlesini de sona saklamış, sakalını sıfır alayım yakışır diyo.. Ya ben sana bir diyosam bir.. Adam hala ağzı gözü yerinde diye şükretmiyo bi de güzel olmuş değil mi diyo.. O kadar da emin yani.. 

     İşin ilginç tarafı ne biliyo musunuz ? Saçımı benden başka herkes beğendi.. Bekliyorum ki biri kötü olmuş desin.. Hoş durmuyo desin... Yok.. Herkes beğeniyo.. Ama saçı kullanan bilir.. Ben beğenmediysem bi sebebi var.. Saçın kesimi günlük kullanıma uygun değil.. Ben saçımı her sabah kalkıp yapamam ki.. Tara düzelt şekil ver.. Benim dediğim gibi kesse saç kendiliğinden şekil almış oluyor zaten.. Bir iki el hareketiyle saç kendini buluyor.. Ben bi hata ettim başka yerde kestirdim.. Keşke 2 ay daha bekleseydim de kestirmeseydim.. 

     Başıma gelen bu talihsiz olay yetmezmiş gibi aynı gün standartlarımın dışında bir gömlek aldım.. Ben kii yıllardır gömlek aldığı markayı değiştirmemiş, hep aynı kesim gömlek almış, gömlek piyasasını ayakta tutan nadide insan, kalkıp yakası paçası olmayan salaş mı salaş bir gömlek aldım.. Askıya asarken bile bi garip durdu.. Diğer gömleklerim ona üvey evlat muamelesi yaptı resmen.. Benim de giyesim gelmiyo.. Nasıl cenabet bi günse o gün ne yaptıysam bi türlü memnun olamadım.. PES'de bile yenildim düşünün artık.. Saçın telafisi kolay olmuyor uzamasını beklemek zorundayım ama gömleği terziyle çözdüm.. Artık o da bir dar kesim gömlek.. Terzi forever !

     Sonuç olarak sevgilinizi aldatmayın.. Sevin, sevilin.. 

Not: Bir yazıyı daha kadın erkek ilişkilerine bağlamanın haklı gururunu yaşıyorum..

Önemli Not : Bir sonraki yazıda moda bloglarına sataşabilirim, hazır olun :)