Yangınlardayız ! (MiM)


     Gün geçmiyor ki yeni bir mim'le karşılaşmayalım. Günlerdir blog dünyasından uzak olmamdan mütevellit mim'ler birikmiş. Allah'tan mim'lerin konusu aynı :) Mim'leyenler :  b3ngü, Mia, Vesselam ( Kullanıcı isimleri alfabetik olarak sıralanmıştır ) Hepsine teşekkür ediyorum bu arada başka mim'leyen varsa görmedim kusura neyin bakmasın... Mim'in konusu ;

  Evinizde yangın çıksa ve tek bir eşya kurtarmak zorunda kalsanız neyi kurtarırsınız ?

     Valla ne yalan söyleyeyim, yangın çıksa götümü kurtarmaya bakarım. Ama soruda üstüne basa basa eşya demişler. Mecburen yeni bi cevap yazmam gerek... Yangın çıktığı zaman evde tek başımayım bu arada onu da belirteyim. Tek başıma olmazsam eşyanın peşine düşmem... 

     Evde rahat takılan bi insanım.. Şort , t-shirt ikilisiyle düzeyli bi ilişkimiz var.. Kıyafet almam elbetteki... Bi kaç kişi bilgisayar yazmış.. Bilgisayar benim için sadece bi elektronik alet zaten.. Tamam bütün zamanım burda geçse de verilerimin yedekleri her zaman vardır. En büyük kaybım filmlerim olur.. Ama evim yanmış bilgisayarımdan oturup da film izleyemem yani :)

     Telefon hayatımızın önemli bi parçası elbette.. İtfaiyeyi duyargaçlı bi vatandaş mutlaka arar. Kötü haber tez duyulur mantığıyla yedi sülalem evimin başıma yıkıldığını duyar. Benim zaten canım sıkkın ev göz göre göre elden gidiyo.. Oturup da telefonlara cevap veremem...
    
     Bence en önemlisi cüzdan... Ev elden gitmiş.. Hani bi yere başvuracak olsan kimlik lazım.. Dışardayım bi şeyler yemem lazım, bi şeyler almam lazım para lazım... Sonra cüzdanın içindeki şeyleri tekrar çıkarmak için bi ton çaba sarfetmek gerek... Bence cüzdan her şeyden önemli... Kurtaracağım tek eşyam o olur..

     Aslında buraya deprem çantası gibi yangın çantam var benim.. Her şey içinde... Sadece onu alır çıkarım. Çokarika ! demek isterdim ama kimse yemez yani :)

Şimdi kimleri mim'leyelim mmm...


     Tamam bitti, bu kadar..


12 yorum:

BuRCu dedi ki...

Verilerin yedeklerini evde muhafaza etmiyorsun anlaşılan :)

Bu arada teşekkür ederim; fakat yanıtlamıştım bunu. O sebeple kusura bakmayınız beyefendi :)

Yangın çantanızı hazırlayın desek milletimizden gelecek yanıt basit: "Bizde yangın çıkmaz"

Mr.E dedi ki...

Yangın çantası üzerinden şansını deneyebilirdin bence :D

Mystery dedi ki...

benim de aklıma ilk cüzdan geldi biliyo musun :D cüzdanı alayım da bilgisayarı daaa cep telefonunu daaaa alırım yeniden :D

Bir İnce Ses dedi ki...

@BuRCu : Bi kere Windows Live SkyDrive diye bi uygulama çıkarmış. 25 GB alan tanıyo.. İstediğin gibi kullan. Ve bu sadece 1 hesap için. Mükemmel bi şey.. Çok önemli dosyalarım işyerindeki bilgisayarlarda o ayrı konu :)

Bi de sanki böyle bi atarlı atarlı beyefendi demişsin. Problem nedir gardaş ? :p

@MR.E : Götümün tavan yaptığı bi dönemde böyle bi yazı yazarsam deneyecem :)

@Mystery : Zeki insanın hali başka oluyo :)

sünter dedi ki...

Aman önce Allah korusun yangin falan cikmasin ama bencede en iyisi cüzdani kurtarmak:))
Ama bir yangincantasi fikri fena degilmis.....

Sevgiler

Bir İnce Ses dedi ki...

@sünter : DASK'a mail atacam insanları yangın çantası konusunda bilgilendirsinler :)

Satürn dedi ki...

Blogger kapatılma tehditleri yedi.
Neler gördü neler geçirdi.
Yinede şu mim mevzusu ayakta duruyor. :))

Cüzdan en mantıklı seçim olmuş. :)

Bir İnce Ses dedi ki...

@Satürn : Bu mim'e gurban olunmadıkça hep ayakta durur :p

Mr.E dedi ki...

Mimini mimleyeyim :)

Satürn dedi ki...

Gurban olduğun sana gurban olsun. :P Anladın sen:D

Adsız dedi ki...

bu kadar bayan izzleyicin varken şu son yıllarda artan kadın cinayetleri ve şiddet olaylarıyla ilgilide bir yorum yapsan süper olur hemmcinslerinize biraz ögüt verin.

Bir İnce Ses dedi ki...

@Adsız : Yahu senin derdin ne arkadaşım. Bu kadın cinayetleriyle benim blogumu neden bağdaştırıyosun bu kadar.. Fırsatım olursa söz yazayım bi yazı :)