Vakit Nakittir ! ( MiM)


     Yine mim yine ben... Ve yine mim'leyen Vesselam... Son kullanım tarihi geçmeden mim'i yazayım dedim. Hemen mim' e geçiyorum. Derse gidicem çünkü.. Mim'in konusu ;

     " Eğer Bir Zaman Tüneli Olsaydı Geçmişten Yada Gelecekten Hangi Zamana Gitmeyi, Kimi, Hangi Olayı Görmeyi İsterdiniz ? "
 
      Bu ara çok meşgulüm blogları okuyamadım kusura bakmayın. Başka mim'leyen var mı dikkat edemedim. Varsa kusura bakmasın.. Bu mim ile ilgili fazla bi blog da okuyamadım ama okuduklarım arasında hep bi geçmişe gidiş var. Yahu ne işiniz var geçmişte.. Yok onu görürdüm yok bunu görürdüm.. Şurada olurdum, burada şunu yapardım.. Madem o kadar geçmişe gitmek istiyosunuz, bişeyler değişsin istiyosunuz. 2002 seçimlerine dönün de şu ülkeyi kurtarın :)

     Benden hiç böyle şeyler beklemeyin.. Geçmişe gidip orda burda bulunamam.. Geçmiş geçmişte kalmıştır, bitmiştir ve gitmiştir. Benim işim gelecekle.. Atlarım zaman tüneline giderim bundan bir ay sonrasına.. Ne kadar milli piyango, iddaa, sayısal loto gibi şans oyunları varsa hepsinin sonucunu öğrenirim. Gerçek zamanıma geldiğim zaman da hepsini oynarım, paramı kazanırım. Hayatım kurtulur...

     Geçmişimi siler, geleceğimi ben yazarım.. Şimdi kalkıp da o paradan hayır gelmez, haram o, günah falan olaylarına hiç girmeyin.. Hele haydan gelen huya gider o parayı kaybedersin hiç  demeyin... En kötü ihtimalde bile kazandığım para beni en az 10 sene idare eder.. Geçmişe gidip küçük bi anı elde edeceğime en az 10 sene film çeviririm..

     Hayal dünyasında yaşamayalım, para daha tatlı... Haydin ay kis yuuu :)

Mimlenenler

Yorum yapanlardan mim'i yazmamış olan ilk 3 kişi


Hakkımda ki her şey için...     |̲̅̅●̲̅̅|̲̅̅=̲̅̅|̲̅̅●̲̅̅]

6 yorum:

vєssєłαм dedi ki...

Vee yinee Vesselam şeyy gibi olduu yınee buu kızz mıı yiaaa ! :D


Yahu geçmişindeki zamanınaa git demiyorum yaa gitmek istediğim bi zaman veyaa donem varmı felan :p

Bir İnce Ses dedi ki...

@Vesselam : Yaa ben senin için demedim zaten herkes geçmişteki bi zamanı yazmış ondan şeyettim :)

sünter dedi ki...

sevgili BIS,
yapilan arastirmalara göre lotto ve benzeri türlerinden kazanilan paralar en gec iki yil icinde bitiyormus. Kazananlarin Sadece
%2 si o parayi dogru degerlendirebiliyormus geriye kalan % 98 i ise eski halindan daha yoksul düsüyormus haberin ola:)
Hani o bizim meshur atalarimizla avrupanin önde gelen arastirmacilari bu konuda hemfikirler yani:) haydan gelen huya gittigi yetmezmis gibi birde beraberinde sendekini götürüyormus.
hani olurda bir gün (insallah) öyle bir para kazanirsan dikkat et yüzde ikilik bölüme giresin diye simdiden uyarayim dedim:))

Nora dedi ki...

aynı sorunun cevaplarnı başka bloglarda da okudm yne en mntıklısı sennki olmş

Takıntılı ergen dedi ki...

herşey para demek değildir bla bla gibisinden bişey yazcaktım ki 'sen önce kendine bak' dersin diye vazgeçtim :)

Bir İnce Ses dedi ki...

@Sünter : Sünter Abla'cım şu an bile elimdeki parayı çok çok iyi kullanabildiğime inanıyorum. Varlıklı olmanın en alt noktasını da en üst olmasa da ortada olan bi noktasını da aklımın yettiği yaşlarda gördüm. %2'lik kısma girebileceğime eminim. Uyarın için teşekkür ederim :)

@Nora : Ben olaya realist yaklaşıyorum :)

@Takıntılı Ergen : Para her şey değildir ama çok şeydir :)