Yordunuz Beni Yıllar !


Geçenlerde Müdür,Yarasa,Ben oturmuşuz parkta..Alışveriş yaptık geldik.Bi çay içelim dedik ama benim götüm donuyo böyle..Zaten sandalye de plastik buz gibi olmuş oturduğuma bin pişman oldum.Birazcık ısı depolamıştım onu da sandalyeye bağışladım.Gecenin bi körü olmuş çayın da tadı kaçmış.İki dakkada buz gibi oluyo zaten içim dışım ısınamıyo bi türlü :) Havadan sudan konuşuyoruz daha doğrusu onlar anlatıyo ben dinliyorum.. Konuşarak enerji kaybetmek istemiyorum içimdeki enerji ısı olarak kalmalı benimle :p

Yine döndük dolaştık eski hayallere.. Zaten yarasa hayallerden bi girdimi belama kayıyo o akşam :) Lise de çok hayalimiz vardı bizim manyak üniversitelere gidecektik süper ortam yapacaktık ben zaten hazırım gecelere akmaya... Çıkış bekleyen atlet gibiyim.. İşareti aldığım gibi bu gece barda gönlüm hovarda :) Ee sonuç noldu ? Yarasa istediği yerde ama aradığı arkadaş çevresini bulamadı.O çok istediği yer dört duvar gelmeye başladı. Benim zaten allah belamı verdi. Çürüdüm burda...Ne ortam ne arkadaş... Yaşlandım anasını satim ya :) Müdürümün yeri iyi ama o da istediği gibi arkadaş bulamadı.Koskocaman lise sınıfı %99'u üniversiteye yerleşti. Ama hepimiz farklı şehirlerdeyiz.İki kişi aynı şehirde buluşsak her şey yoluna girecek ama olmadı... Zaten liseden sonra hiç kopmadık biz... Yeni bi arkadaş çevresi aradık bulunduğumuz yerlerde ama aradıklarımız hep bizim gibi olsun istedik bulamadık... Biraz zor yani... Şimdi kendimizi övmek gibi olmasın.. Ortak görüşümüz biz çok temiz insanlarız :) Şimdi bundan sonra olan oluyo zaten.. Hay skeydim de temiz olmayaydık :) Hayatı geriden takip ettik arkadaş biz geç kaldık.. Herkes güzel güzel yerlerde güzel güzel bölümlerde okuyo ama tam anlamıyla mutlu değiliz.Zaten anasını satim okullar bitince ben göt gibi kalcam ortada.. Herkes bi tarafa gitcek.. Hepsinin bi yere tayini çıkacak... Zaten şu okul bitsin askere gidecem hemen ya... Diplomayı aldığım gün koşacam askerlik şubeye alın beni asker amca :) Sonra ben askerden geldiğim de artık herkes bi düzen kurmuş olacak.. Sonra ben arkadaşlarımı arayacam telefondan.. Sonra onlar bana abi sevgilimle buluştum cafe/bar/disko/yemekteyiz ben seni sonra arayayım diyecek... Ben de tamam goççum sen keyfine bak neşenizi bölmeyin selam söyle dicem... Ne acı bi kader nan bu böyle.. :) Sonra kahveye gitcem.. Hay skeydim kahvede tanıdık kimse yok lanet olsun kahveye de gidemem. :) Annemle günlere mi gitsem napsam... Gün de gündüzleri oluyo arkadaş ben gündüzleri işe gidecem. Ben en iyisi annemlerle evde oturayım.Giyerim pijamamı ohh mis :p Böyle yaşanmaz zaten ben en iyisi öleyim... Zaten saçlarım da beyazladı yakında kellik de başlar... Hayat beni bitirdi ya.. Yılan gibi adam ne hallere düştü görüyomusun sayın izleyici...

Müdür'e sevgilerle ... ;)

37 yorum:

!ancelina! dedi ki...

Lise de çok hayalimiz vardı bizim manyak üniversitelere gidecektik süper ortam yapacaktık ben zaten hazırım gecelere akmaya... Çıkış bekleyen atlet gibiyim..
ahahahaXD benzetmeye bayıldım yanlız:)bizde aynıyız yeaa 4 arkadaş aynı yerlere gitmeyi istiyoruz ama dinlediğim herkes kesinlikle tıpkı sizin gibi farklı yerlerdeler:S:Skesin bizde öyle olcaz..
ama alıştıktan sonra ordada belirli bir ortamın olur gibime geliyor yoksa yanlış mı düşünüyorum?
ilk okulda lise hedefliyorduk farklı liseler oldu simdi lisedeki arkadaslarımla aynı üni.yi istiyoruz:)bu böyle devam eder ünidekilerlede sanırım..
daha konusurdumda çok uzattım sanırım:S:S

Bir İnce Ses dedi ki...

uzatabilirsin sende kendimi gördüm nedense :) Yaa kafan göre birini bulamazsan hayat çok zor. İstersen en güzel şehirde en lüks yerde yaşa olmuyo... Umarım benim gibi olmazsın :)

Tatsız Çilek dedi ki...

Kimse istediği yere gelememiş ne yazık! Bugün kaç tane blog okudum,herkes yalnızlıktan ya da hayatından şikayetçi.Neden böyle oluyoruz ki,20 yaşıma kadar hayat güllük gülistanlıktı,20 olunca bi 'ben nerdeyim,napıyorum,kimler var yanımda' diye didikliyosun hayatını.Sonra ilersini falan düşünüyorsun,ama hep olumsuz. Sanki lanetlenmişiz,hiç mutlu olamayacakmışız gibi,hiç arkadaş çevremiz olmayacakmış gibi...
Aslında düşündüğünde hayat süprizlerle dolu,azıcık sabredip yaşayıp görmek lazım galiba.

Bir İnce Ses dedi ki...

Ya ben arkadaşlarımı seviyorum ya.. Ama gün gelecek ayrılcaz. 20 yaşına kadar hep aynı şehirde oluyosun zaten.Sonra yumurta kapıya geliyo.. Düşünmeye başlıyosun.Ben mutlu olamam zaten onu biliyorum.Kilit açtıracam :)

Laliş dedi ki...

Dün gece televizyona bir profesör, ailelerin çocukları çok bağımlı yetiştirdiklerinden dolayı üniversiteye geldiklerinde depresyona girdiğini falan söylüyordu. Bağlanılan ve sevilen şeylerden kopmak, yenilerine alışmak zor geliyormuş. Çıkıp yoo dostum yanılıyorsun, ben mezun oldum depresyona girdim demek istiyordum kendisine. Neyse, ben de ilk üniversite yıllarında allah belamı versin ne işim var burda diyordum ki ben bir de tiky mekanı denen Yeditepedeydim düşün. Ama bulunuyor be istenilince dost ortamı falan. Kulüpler eğlenceli oluyor, oralara dal derim :).

Ve mezun olmuş evde oturan bir bağyan olarak, günlerden uzak durmanı tavsiye ederim ;)

Tatsız Çilek dedi ki...

O kadar umutsuz olma ya neden mutlu olamayasın? Ben bile dibine vurduğum hayatın içinde bi çıkış yolu var mı diye debeleniyorum.:)

Bir İnce Ses dedi ki...

@Laliş : Tavsiyeni kesinlikle dikkate alcam :) Kulüpler eğlenceli ben de biliyorum fekate gel gör kii kulüp yok burda :) Benim istediğim gibi bi kaç yer olsa ben bu halde olmazdım zaten :p Şehir beni bitirdi en başta :)

@Tatsız Çilek : Kızım benim kaderim bağlanmış mühürlenmiş ben i came to göt olmuş bi insanım :) ben çıkış yolu bulsam bile sırtımdan çeken var kapıya yetişemiyorum :)

Laliş dedi ki...

O zaman sana tavsiyem şu; eğer istediğin gibi bir ortam bulamıyorsan, o ortamı sen yarat. Şehir falan dinlemeden yapabilirsin bunu :). Laliş bacıdan öğütler:P

Bir İnce Ses dedi ki...

Bacım ortam yaratmak için ortam insanı lazım :) Tek başıma beceremiyorum :)

Laliş dedi ki...

o zaman al bir iki tane, döve döve yola getir ne diyeyim :). Bak bu da işe yarar :D

Bir İnce Ses dedi ki...

Kanımca dövmeye kalkarsam dayak yiyen ben olurum :D

Laliş dedi ki...

Tamam bırakıyorum seni kendi haline, ne dersem bir olumsuz cevap. :)

Bir İnce Ses dedi ki...

Ben "not" eki almış bi insanım :) 3 senedir o kadar çabaladım ki bişeyler değişsin diye.. başaramayınca ben de pes ettim :)

Laliş dedi ki...

Hangi şehirdesin sen böyle ya, imkansızlık baş göstermiş gidiyor... :)

Bir İnce Ses dedi ki...

Yaa ne sen sor ne ben söyleyeyim :) gelişime kapalı bi yer :)

Laliş dedi ki...

Tamam tamam, ben susuyorum artık:). resmen işgal ettim yorumlarını. :) Kusura bakmayacan artık :P

Bir İnce Ses dedi ki...

Est. olur mu öyle şey :) yoruma kapalı bi insan değilim :P

celly dedi ki...

Ya lise de herkesinmi hayali ayni olur:) genclik iste:) bizde 3 arkads ayni hayalleri kurduk sonuc; ikimiz ayni yerdeyiz digeri bi ucta birazcik ta olsa tutturabildik:))

Bir İnce Ses dedi ki...

Lise öğrencisinin hayali hep aynıdır.Hep beraber aynı şehirde olmak.. Zaten öyle olunca değme keyfine :) İkiniz aynı yerdeymişsiniz kıymetini bilin :)

Tatsız Çilek dedi ki...

Şehir neresi?peki.

Bir İnce Ses dedi ki...

Burdan söylemek istemiyom ya.. Sonra söylerim olur mu ?

merve dedi ki...

Bölümün nedir?

Bir İnce Ses dedi ki...

Makine Mühendisliği

celly dedi ki...

Ama sorun su ki o benden once mezun olacak ben alta dustukce dusuyorumm da:))

Tatsız Çilek dedi ki...

Mail at o zaman yine.. Seninle çok yakınmışız gibi duruyor ama maşallah herşeyi gizliosun benden :D
Bi o şirketin ismini falan biliyorum :D Birde ismini biliyorum sanırm:/ yanlış değilse. Maili bekliyorum söyle şu şehri.:D

Bir İnce Ses dedi ki...

Celly alltaki dersler öğrencinin kamçısıdır :p

merve dedi ki...

Böyle bir bölüm okuyarak kendine eziyet etmiş olduğunu düşünüyorum.Yani tamam sağlam bi bölüm herkesin okuyabileceği türden değil ama nedense sana yakıştığını düşünmedim..

Bir İnce Ses dedi ki...

Demi ya... Ya ben bu bölümde olmamalıydım 2.sınıfta bırakcam dediğimde bırakmalıydım. Sence ben ne olablirdim peki :)

merve dedi ki...

Daha hareketli bi iş olabilirdi karakterini bilmeidğim için kesin bişey söylemek zor.

Bir İnce Ses dedi ki...

Yaa evet yaa.. Ben eşit ağırlık bölümünden sınava girmeliydim.. İşletme falan okumam lazımdı benm çok yanlış bi yerdeyim .. :(

merve dedi ki...

Ama baya da ilerlemişsin...Yani aslıdna üzelcek bişey yok istediği bölümü okuyan sayılı insanlardan biri değilsen bu hayatın suçudur neticede

Bir İnce Ses dedi ki...

Aslında seviyorum işimi... Bi ara işimle ilgili çok güzel hayallerim vardı.Hala da var ama ne bileyim işte.. Bu şekilde bitmese iyi olurdu :) Zaten o hayatın da taaa..... :)

sünter dedi ki...

Bütün yazdiklarini gülümseyerek okuyorum ama buna kahkahalar attim:)

Üniversiteyede okumak icin gidiliyor diye bilyordum ben ama neyse:))

Bir kac yil sonra cok iyi bir ortamin da olur cok iyi arkadaslarinda olur sadece biraz sabret.
Bu kadar zeki birisinin acikta kalacagini hic zannetmiyorum.


Sevgiler

Bir İnce Ses dedi ki...

Dün ismini vermek istemediğim bi arkadaş da zeki olduğumu söyledi :p nası anladınız bilmiyorum ama böyle düşünmeniz mutlu etti beni teşekkür ederim :)
Üniversiteye okumak için geliyoruz ama hani biraz da eğlenmek gerek :) Daha sonra yoğun bi iş hayatı bekliyo bizi böyle bi zamanı bulmuşken değerlendirmek lazım :)

merve dedi ki...

(: umarım herşey güzel olur.

athırsızı dedi ki...

en ıyısı hayal kurmadan gelecegı tasarlamadan ko gotune gıtsın modelleri carpediem

LieLLa dedi ki...

Blog ödülün var kardeşşşş... :P